
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Number of Circuits | 4 |
| Lifecycle Status | Active |
| Max Supply Voltage | 36 V |
| Min Supply Voltage | 2.2 V |
| Mounting Style | Surface Mount |
| Supply Current | 1.5 µA |
| lead free status | Contains Lead |
| Number of Channels | 4 |
| Slew Rate | 1 mV/µs |
| operating temperature | 125 °C |
| pin count | 14 |
| rohs status | Compliant |
| case package | SO |
| gbw | 2.7 kHz |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 120 dB |
| Operating Supply Current | 1 µA |
| Input Bias Current | 250 pA |
| Gain Bandwidth Product | 2.7 kHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 200 µV |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 99 dB |
| Input Voltage Noise Density | 185 nV/sqrt Hz |
| Amplifier Type | Ultra Low Power Amplifiers |
Stock: 67
Distributors
pcbx
Unit Price$8.31551
Ext.Price$8.31551
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $8.31551 | $8.31551 |
| 10 | $6.54725 | $65.47250 |
| 25 | $6.28625 | $157.15625 |
| 50 | $6.03565 | $301.78250 |
| 100 | $5.79504 | $579.50400 |
| 300 | $5.56402 | $1669.20600 |
| 500 | $5.34221 | $2671.10500 |
| 1000 | $5.12931 | $5129.31000 |
